Domov > Novinky > Obsah

LVT / SPC / WPC Podlahy Vedomosti Little Science

Jun 13, 2020

Hlavnou zložkou je polyvinylchloridový materiál. PVC podlahy vznikli v Európe a Spojených štátoch, a je veľmi populárny v Európe, Amerike a Ázii a Tichomorí. Čína má v súčasnosti viac 2,0 MM komerčné podlahy, a SPC a WPC podlahy sú tiež pomaly šíri.

Niekoľko spoločných metód vyjadrenia plastovej podlahy

1 PVC: polyvinylchlorid

2 LVT: luxusné vinylové dlaždice

3 LVP: luxusná vinylová doska

4 Vinylové podlahy

5 Vinyl doska

6 WPC: drevený plastový kompozit

7 SPC: kamenný plastový kompozit

Európske a americké krajiny nazývajú tento druh podlahy RVP (tuhé vinyl dosky), tuhé plastové podlahy.

Po druhé, klasifikácia plastových podláh

V súčasnej dobe, PVC plechu môžu byť vyrobené do dvoch typov, jeden je rovnaká textúra a podlaha je rovnaká od dna k povrchu. Ak je povrch spálený alebo poškriabaný, môže byť opravený voskovacím strojom. . Druhou je, že vrchná vrstva je čistá PVC priehľadná vrstva, a potom tlačiareň a penivá vrstva sú pridané nižšie. Je vidieť, že rovnaká kvalita prenikavý materiál je oveľa lepšia ako kompozitný typ.

Z morfologického hľadiska je rozdelená na stočenú podlahu a podlahu listu; výrobky zvýraznené v tomto článku: LVT, WPC podlaha patrí k polotuhé fólie plastovej podlahy, a SPC (RVP) podlaha patrí do tvrdej podlahy. V súčasnej dobe existujú tri hlavné typy LVT podlahy: vinyl zamykanie, suché chrbát, voľné ležal. Z iného pohľadu, PVC podlahy možno rozdeliť do: (Dry Back) kliknite (Loose lay) podľa montážnej metódy. Zároveň sú drevnoplastovou podlahou WPC a kamennoplastickými podlahami SPC tiež vo fáze aktívnej propagácie a rýchleho rozvoja na domácich a zahraničných trhoch.

3. Zloženie plastovej podlahy

PVC zloženie podlahy: PVC živice prášok, kamenný prášok, stabilizátor, vnútorné a vonkajšie mazivá, ACR, CPE, sadze, atď. Hlavnými zložkami sú polyvinylchlorid a kamenný prášok.

Plastová podlaha sa skladá z podkladovej vrstvy, vrstvy jadra, skleneného vlákna, dekoratívneho papiera a vrstvy opotrebovania v poradí od dna po povrch.

4. Certifikácia PVC

V súčasnosti sú certifikácia PVC výrobkov floor score, DIBT, CE, ISO14001:2004 a ISO9001:2008, TÜV Rheinland.

V. Najkritickejšie indikátory produktov PVC

• Stabilita: Zmršťovanie a rýchlosť rozťažnosti 80 °C 6 hodín. 0,25 %, 0,15 % (štandardná)

• Warpage počas ohrevu: 80°C 6 hodín EN<2mm; enterprise="" standard:="" 1.2mm(dryback);="" 1.0mm(click);="" 0.5mm(loose="">

• Zamykacie napätie: normálna teplota (23°C) 5,0 mm,13-15kgs/5cm, 4,2mm 12kgs/5cm, ak krátka strana používa pracku V, 4,2mm 15-18kgs/5cm.

• Sila odlupovania: pevnosť farebného filmu a medzimateriálu, ktorý je tiež malou zručnosťou posúdiť nový materiál, anti-scratch a odolné proti opotrebeniu.

• Jas: 10+/-2.

6. Výpočet plochy nákupu podláh:

1. Ak je plocha, ktorá má byť dláždená, je 50 metrov štvorcových, pretože časť podlahy do rohu musí byť odpílený, a miera straty na celkovej podlahe je 5%, skutočná plocha je 50 *(1 +5%)=52,5 metrov štvorcových.

2. Výhody a nevýhody podlahy LVT

Výhodou:

1. Zelená a ochrana životného prostredia

Hlavnou surovinou na výrobu PVC podláh je polyvinylchlorid. Polyvinylchlorid je ekologicky šetrný a netoxický obnoviteľný zdroj. To bolo široko používané v každodennom živote ľudí, ako je riad a lekárske infúzne trubky. Jeho ochrana životného prostredia nie je potrebná. Strach.

2. Super odolné proti opotrebovaniu

Na povrchu podlahy PVC je špeciálna vrstva odolnej voči opotrebeniu pvc. Podľa rozdielu v hrúbke odolná voči opotrebovaniu, môže byť použitý po dobu 5-10 rokov za normálnych podmienok. Hrúbka a kvalita vrstvy opotrebenie priamo určiť dobu použitia PVC podlahy. Štandardné výsledky skúšok ukazujú, že za normálnych podmienok sa môže použiť pôda s hrúbkou 0,55 mm. Používa sa viac ako 5 rokov, zem s 0,7 mm hrubou opotrebenie vrstva je dostatočná pre viac ako 10 rokov, takže je super silný a odolný proti opotrebeniu. Vzhľadom k jeho super oderu odpor, PVC podlahy je stále viac a viac populárne v nemocniciach, školách, kancelárskych budovách, nákupných centrách, supermarketoch, doprave a ďalších miestach s veľkou dopravou. (Pre odolnosť proti opotrebovaniu opotrebenie vrstvy, v súčasnosti je to hlavne prostredníctvom merania strát, to znamená zníženie kvality ako indikátor)

3. Vysoká elasticita a super odolnosť proti nárazu

Textúra PVC podlahy je mäkká, takže pružnosť je veľmi dobrá. Má dobré elastické zotavenie pod vplyvom ťažkých predmetov. Súčasne má PVC podlaha silnú odolnosť proti nárazu a má silnú elastickú obnovu proti silnému nárazu a nespôsobí poškodenie. Vynikajúca PVC podlaha môže minimalizovať poškodenie krajiny na ľudské telo a môže rozptýliť vplyv na nohy. Najnovšie výskumné údaje ukazujú, že po vynikajúcej pvc podlahy je dláždená v priestore s veľkým tokom ľudí, jeho personál klesá a miera zranení sa znižuje takmer o 70% v porovnaní s inými podlahami.

4. Spomaľovač horenia

Protipožiarny index kvalifikovanej PVC podlahy môže dosiahnuť úroveň B1, čo znamená, že požiarna výkonnosť je veľmi dobrá, na druhom mieste k kameňu. Oheň zhasne.

5. Jednoduchá údržba

Údržba podlahy PVC je veľmi pohodlné. Ak je zem špinavá, utrite ju mopom. Ak chcete zachovať trvalý a lesklý účinok podlahy, stačí vosk pravidelne pre údržbu, a počet údržby je oveľa nižšia ako u laminátovej podlahy.

6. Vodotesné a odolné proti vlhkosti

Vzhľadom k tomu, PVC podlahy sa skladá hlavne z vinylovej živice a nemá žiadnu afinitu s vodou, to je prirodzene nebojí vody, ak nie je ponorený na dlhú dobu, nebude poškodený; a to nebude pleseň kvôli vysokej vlhkosti.

2 nevýhody:

Neprírodné materiály a vysoké požiadavky na základnú podlahu (základná vrstva musí byť plochá, pevná a suchá, keď je položená podlaha LVT, povrch plastovej podlahy je hladký, rohy jin a jang sú štvorcové, žiadne okraje, žiadne olejové škvrny, prach a nečistoty).

3 WPC podlahy WPC

WPC kombinuje vodotesnosť a stabilitu LVT a je tiež ľahko nainštalovať ako laminátové podlahy.

S prídavkom korku a EVA podložky, noha cítiť a zvuková izolácia bude lepšia ako lvt zámok podlahy.

WPC používa ekologicky šetrné materiály, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu ako laminátové podlahy.

Stručne povedané: WPC má výhody ako LVT a laminátu.