Domov > Novinky > Obsah

Čo je to podlaha Wpc

Sep 12, 2020

WPC sa týka podlahy vyrobenej z drevoplastového kompozitného materiálu.


WPC používa na nahradenie bežne používaných lepidiel zhi živice polyetylén, polypropylén a polyvinylchlorid. Spoločnosť Dao sa zmieša s viac ako 50% drevnej múky, ryžových šupiek, slamy a iných odpadových vlákien rastlín, aby sa vytvoril nový drevený materiál. Potom sa pomocou technológie extrúzie vyrába technológia spracovania plastov, ako je formovanie a vstrekovanie, platne alebo profily. Používa sa hlavne v stavebníctve, nábytkárstve, logistike a obalovom priemysle.


Vlastnosti:


1. Dobrá spracovateľnosť.


Drevoplastové kompozity obsahujú plasty a vlákna. Preto majú vlastnosti spracovania podobné drevu. Dajú sa píliť, pribiť a hobľovať. Môže byť doplnený nástrojmi na spracovanie dreva a sila nechtov je výrazne lepšia ako pri iných syntetických materiáloch. Mechanické vlastnosti sú lepšie ako drevo. Sila nechtov je zvyčajne trikrát vyššia ako sila dreva a päťkrát vyššia ako sila drevotrieskovej dosky.


2. Dobrý silový výkon.


Drevoplastový kompozitný materiál obsahuje plast, takže má lepší modul pružnosti. Okrem toho má vďaka začleneniu vlákien a úplnému zmiešaniu s plastmi rovnaké fyzikálne a mechanické vlastnosti ako tvrdé drevo, napríklad odolnosť proti stlačeniu a ohybu, a jeho trvanlivosť je výrazne lepšia ako pri bežnom dreve. Tvrdosť povrchu je vysoká, zvyčajne 2 až 5-krát vyššia ako tvrdosť dreva.


3. Má vlastnosti odolnosti proti vode, odolnosti proti korózii a dlhej životnosti.


V porovnaní s drevom majú drevoplastové materiály a výrobky vlastnosti odolnosti voči kyselinám a zásadám, vodeodolnosti, odolnosti proti korózii, bez množenia baktérií, hmyzu a rastu plesní. Životnosť je dlhá, až 50 rokov.